четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 151
home Фудбал

Манчестер јунајтед постигна гол од домашен натпревар во Премиер лигата по пауза од два месеца

Манчестер јунајтед постигна гол од домашен натпревар во Премиер лигата по пауза од два месеца

Манчестер јунајтед вчеравечер го совлада Вест Бромвич со 1:0 на свој терен во Премиер лигата благодарение на ударот од белата точка на играчот од средниот ред Бруно Фернандеш.

„Црвените ѓаволи“ немаа дадено гол на домашен терен во Премиер лигата цели 370 минути.

Претходно во тековната лига ова се случи пред повеќе од два месеци – на 19 септември, кога Дони ван де Бек постигна гол на мечот на „Олд Трафорд“ против Кристал Палас (1:3).

Коронавирус