четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 81
home Фудбал

Манчестер Јунајтед постави нов рекорд во Премиерлигата

Манчестер Јунајтед постави нов рекорд во Премиерлигата

„Ѓаволите“ се во неверојатна серија од 28 натпревари без пораз на гостински терен во Премиерлигата. Тоа е рекорд во најсилната англиска фудбалска лига, а на овие 28 натпревари Јунајтед има 18 победи и 10 ремија.

Манчестер јунајтед денеска славеше со минимални 1-0 на гостувањето кај Вулверхемптон и испиша нова историјата во Премерлигата.

Локални избори 2021