среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 141
home Фудбал

Манчестер Јунајтед негираше преговори со Зидан

Манчестер Јунајтед негираше преговори со Зидан

Раководството на Манчестер Јунајтед негираше дека води разговори со Зинедин Зидан за менаџерската позиција на клубот, објави Телеграф.

Сепак, според изданието, клубот се уште дебатира дали Жозе Мурињо е човекот кој може да го извлече клубот од кризата во која западна.

Во саботата „црвените ѓаволи“ загубија со 1:3 од Вест Хем и веќе заостануваат со 9 поени од лидерите на табелата Манчестер Сити и Ливерпул, откако се наоѓаат во серија од 3 последователни натпревари без победа во сите натпреварувања.

Во прилог на лошите резултати, Манчестер Јунајтед е во центарот на внимението и поради конфликтот помеѓу Мурињо и ѕвездата на тимот – Пол Погба.

 

Коронавирус