сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 90
home Фудбал

Манчестер јунајтед може да го ангажира Хименез

Манчестер јунајтед може да го ангажира Хименез

Напаѓачот на Вулверхемптон, Раул Хименез може да стане играч на Манчестер Јунајтед, пренесува „Goal.com“.

Според изворот, 29-годишниот Мексиканец може да го смени клубот ова лето. Манчестер јунајтед е подготвен да плати 60 милиони евра за Хименез плус бонуси.

Оваа сезона, во Премиер лигата Хименез одигра два натпревари и постигна два гола. (МИА)

Коронавирус