среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 157
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Манчестер Јунајтед купува од Ајакс

Манчестер Јунајтед купува од Ајакс

Англискиот фудбалски клуб Манчестер Јунајтед веќе работи на привлекување на првиот играч на Ајакс, кој може да го следи Ерик тен Хаг на „Олд Трафорд“.

Станува збор за 20-годишниот дефанзивец Јуриен Тимбер, кој е проценет на околу 35 милиони фунти. Тој го претстави својот талент оваа сезона откако одигра 43 натпревари за холандскиот шампион, а неговата сестраност е еден од главните квалитети поради кои новиот менаџер на Јунајтед да сака да продолжи да работи со него.

Тимбер може да игра и како централен дефанзивец и како десен бек.

Коронавирус