петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 145
home Фудбал

Манчестер Јунајтед ќе му ја зголеми платата на Бруно Фернандеш

Манчестер Јунајтед ќе му ја зголеми платата на Бруно Фернандеш

Англиските медиуми пренесуваат дека Манчестер Јунајтед подготви нов договор за португалскиот репрезентативец Бруно Фернандеш и тоа со двојно поголема заработувачка.

Раководството на „црвените ѓаволи“ е подготвено да му ја зголеми платата на 26-годишниот Фернандеш, кој со новиот договор би заработувал 200.000 фунти неделна плата

Причината за ваквата реакција на Јунајтед е интересот од страна на Барселона и Реал Мадрид за Португалецот.

Фернандеш дојде во Манчестер Јунајтед од Спортинг Лисабон во јануари минатата година за 55 милиони евра.

Коронавирус