понеделник, 17. февруари 2020. Вести денес: 134
Во живо

Прес-конференција на Александар Николоски

home Фудбал

Манчестер Јунајтед издвои 100 милиони фунти за трансфери

Манчестер Јунајтед издвои 100 милиони фунти за трансфери

Манчестер Јунајтед издвоил 100 милиони фунти за летни трансфери за менаџер Оле-Гунар Солскјер, пишува „ЕСПН“.

Секое надминување на овие пари и зголемување на трошоците ќе зависи од средствата што ќе ги добие тимот од продажбата на играчи.

Јунајтед ги сака Хари Мегваер и Арон Ван-Бисака во своите редови, но преговорите не се одвиваат добро, бидејќи Лестер и Кристал Палас сакаат многу повеќе пари отколку што „црвените ѓаволи“ нудат.