четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Манчестер Јунајтед доби нов менаџер

Манчестер Јунајтед доби нов менаџер

Манчестер Јунајтед го соопшти името на новиот менаџер откако вчера Жозе Мурињо доби отказ од клубот.

Можеме да потврдиме дека Оле Гунар Солскјер е именуван за менаџер до крајот на сезоната 2018/2019.  Мајк Фелан ќе му се придружи како тренер на првиот тим, заедно со Мајкл Керик и Киран МекКена, објави Јунајтед.

Норвежанецот во клубот од „Олд Трафорд“ помина 11 сезони, постигнувајќи го победничкиот гол во финалето на Лигата на шампионите во 1999 година.

Коронавирус