сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Македонските фудбалерки ремизираа со Косово

Македонските фудбалерки ремизираа со Косово

Македонската женска фудбалска репрезентација одигра нерешено 0:0 со соодветната селекција на Косово на првиот од двата контролни меѓусебни натпревари.

И двете репрезентации не искористија неколку шанси за погодок на вчерашниот дуел, а најблиску до гол беа Максути и Ели Јаковска.

Македонија и Косово вториот пријателски натпревар исто така на теренот во тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје ќе го одиграат в недела од 17 часот.

 

(МИА)

Коронавирус