сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Македонските фудбалери до 19 години поразени од Полска

Македонските фудбалери до 19 години поразени од Полска

Македонската репрезентација за фудбалери до 19 години претпре пораз од 4:3 од соодветната полска репрезентација на гостувањето во Варшава.

Македонија во 27-та минута поведе благодарение на автоголот на Кивиор, но Полска со головите на Богуч и Собол во 38-та и 41-та минута направи пресврт за 2:1.

Во второто полувреме Навроцки во 50-та минута зголеми на 3:1, а Баргиел во 59-та минута беше прецизен за 4:1.

Македонските фудбалери успеаа да ја намалат разликата преку Колевски во 71-та минута, а Талески кон крајот на натпреварот во 88-та минута ги постави конечните 4:3.

Македонските фудбалери до 19 години на 16-ти октомври во Бирминген ќе одиграат уште еден пријателски натпревар против Англија, како подготовка за квалификацискиот турнир за ЕП во ноември.

МИА