недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Македонскиот фудбалски репрезентативец позитивен на Ковид-19 (ФОТО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец позитивен на Ковид-19 (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски е позитивен на Ковид 19. Нашиот интернационалец предмалку на социјалните мрежи објави дека тој и неговото семејство се со позитивни тестови и порачува дека се чувствува добро.

Тој беше дел од Македонскиот национален тим и вчеравечер на Кипар, каде што Македонија го одигра мечот од Лигата на Нациите против Ерменија и патем истиот го загубивме со минимални 1:0.

Засега нема инфромации дали друг наш репрезентативец од вчерашниот меч дополнително пријавил дека е позитивен на последно направените тестови.

Извор: Спортмедиа.мк

 

Коронавирус