вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 163
home Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација на 68.место на ФИФА ранг листата

Македонската фудбалска репрезентација на 68.место на ФИФА ранг листата

Македонската фудбалска репрезентација го задржа 68. место на декемвриската ФИФА ранг-листата објавена денеска. Ова е ист пласман за „црвено-жолтите“ како и во ноемвриското рангирање.

Следниот противник на македонските фудбалери во полуфиналето од плејофот од Лигата на нации, репрезентацијата на Косово исто како и во ноември се најде на 115. место.

На врвот и натаму е Белгија пред Франција и Бразил.

Во Топ 10 се уште репрезентациите на Англија, Уругвај, Хрватска, Португалија, Шпанија, Аргентина и Колумбија.

Коронавирус