понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 169
home Фудбал

Македонија води против Ерменија, Алиоски го реализираше пеналот направен над Елмас

Македонија води против Ерменија, Алиоски го реализираше пеналот направен над Елмас

Македонската фудбалска репрезентација одлично го започна натпреварот против Ерменија во 1 коло од новата сезона во Лигата на нации на УЕФА.

Харојан го фаулираше Елиф Елмас во казнениот простор по што Македонија доби шанса од белата точка.

Пеналот го реализираше Алиоски во 5 минута за почетно водство на нашата селекција.

Локални избори 2021