среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Македонија во четвртиот шешир во квалификациите за СП

Македонија во четвртиот шешир во квалификациите за СП

Репрезентацијата на Македонија се најде во четвртиот барабан за квалификациите за Светското првенство.

Како и што беа најавите Македонија во квалификациите за СП во Катар ќе игра во поранг четвриот барабан. Во нашиот шешир се наоѓаат уште: Босна и Херцеговина, Словенија, Црна Гора, Алабанија и Бугарија.

Сите шешири изгледаат вака:

ШЕШИР 1: Белгија, Франција, Англија, Португалија, Шпанија, Италија, Данска, Хрватска, Германија, Холандија

ШЕШИР 2: Швајцарија, Полска, Шведска, Велс, Австрија, Украина, Турција, Србија, Словачка, Романија

ШЕШИР 3: Русија, Република Ирска, Норвешка, Унгарија, Чешка, Шкотска, Исланд, Северна Ирска, Финска, Грција

ШЕШИР 5: Ерменија, Кипар, Фарски Острови, Азербејџан, Естонија, Косово, Казахстан, Литванија, Летонија, Андора

ШЕШИР 6: Молдавија, Малта, Лихтенхштајн, Гибралтар, Сан Марино

Ждрепката ќе потсетиме е закажана за 7. декември.

Коронавирус