недела, 26. јуни 2022. Вести денес: 29
home Фудбал

Македонија со двајца судии и комесар за безбедност на ЕП У17 во Израел

Македонија со двајца судии и комесар за безбедност на ЕП У17 во Израел

Македонските судии Игор Стојчевски и Даниел Василевски се избрани во елитното друштво на судии за Европското првенство до 17 години кое ќе се игра во Израел од 16 мај до 1 јуни.

Игор Стојчевски е главен судија, а Даниел Василевски прв асистент на вечерашниот натпревар Бугарија – Холандија.

На континенталниот младински шампионат во Израел, своја значајна улога како комесар за безбедност ќе има и нашиот Роберт Марковиќ.

Коронавирус