четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 140
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Фудбал

Македонија против Косово без Елиф Елмас

Македонија против Косово без Елиф Елмас

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот за натпреварот против Косово (8 октомври, национална арена „Тодор Проески“) од полуфиналето во Лигата на нации за пласман на Европското првенство, и за двата натпревари против Естонија (11 октомври, Талин) и Грузија (14 октомври, Национална арена „Тодор Проески“) од новото издание на Лигата на нации.

Елиф Елмас од Наполи нема да биде во составот поради позитивен тест на ковид-19. Во националниот тим се враќа Ферхан Хасани од фински Хелсинки. Вкупно 23 фудбалери се наоѓаат на списокот на селекторот Ангеловски.

Коронавирус