сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Македонија поразена во Полска

Македонија поразена во Полска

Фудбалската репрезентација на Полска со 2:0 ја совлада репрезентацијата на Македонија во рамките на квалификациите за ЕП 2020.

Првото полувреме заврши без погодоци, иако домаќините беа доминанти долу на теренот.

Домаќините резултатот го отворија во 74. Минута со голот на Франковски, а во 80. Минута по одличната асистенција на Левандовски за конечни 2:0 погоди Аркадиуш Малик.

Инаку редоследот на табелата од квалификациите е следен: Полска 19, Австрија 16, Македонија 11, Словенија 11, Израел 8 и Латвиа 0.

Коронавирус