петок, 9. декември 2022. Вести денес: 91
home Фудбал

Македонија подготвена пред последниот меч на ЕП со Холандија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонија подготвена пред последниот меч на ЕП со Холандија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По двете тренинг сесии во комплексот на Ајакс, сега македонските фудбалери тренираа на „Јохан Кројф Арена“ во Амстердан и целосно се компетираа, откако во петокот и вчера тренираа без капитенот Пандев и со неколкумина кои тренираа оддвоено од групата.

Овој дуел ќе има посебна важност за Македонија, затоа што ќе биде последен за најдобриот фудбалер во националниот тим Горан Пандев.

Qatar 2022