вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 163
home Фудбал

Македонија напредуваше три места на ФИФА ранг листата

Македонија сега се наоѓа на 73.место со 446 бода, три места погоре од декемвриското рангирање кога беше на 76.позиција.
Македонија напредуваше три места на ФИФА ранг листата

Скок од три позиции направи македонската фудбалска репрезентација на најновата ФИФА ранг листа објавена денеска.

Македонија сега се наоѓа на 73.место со 446 бода, три места погоре од декемвриското рангирање кога беше на 76.позиција.

Следното рангирање Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ќе го изврши на 15 февруари.

Qatar 2022