понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 94
home Фудбал

Македонија и Црна Гора до 17 години одиграа нерешено

Македонија и Црна Гора до 17 години одиграа нерешено

Фудбалската репрезентација на Македонија до 17 години одигра нерешено против соодветната селекција на Црна Гора во рамките на првиот контролен натпревар одигран меѓу овие две селекции.

На тренинг центарот „Петар Милошевски” во комплексот „Куќа на фудбалот ” во Скопје , во еден интересен натпревар, селекциите на Македонија и Црна Гора одиграа без победник 1:1

foto: dribling.mk

Коронавирус