недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 114
home Фудбал

Македонија го започна патот кон ЕП: Доминатна победа на стартот против Гибралтар (ВИДЕО)

Македонија го започна патот кон ЕП: Доминатна победа на стартот против Гибралтар (ВИДЕО)

Со доминантна игра и упатени 13 шутови кон противничкиот гол, Македонија успеа со победа од 0:2 да го совлада на гостински терен Гибралтар.

Конечниот резултат беше поставен уште во првото полувреме.

Македонија по првиот дел води со 0:2 против Гибралтар, со головите на Иван Тричковски во 19-та минута и Езгјан Алиоски во 35-та минута, гол кој беше вистинска бомба и атракција.

Погледнете го брилијантниот гол на Алиоски:

Инаку, Лигата на нации е најголема шанса за Македонија за пласман на Европското првенство, повеќе за неа ТУКА.

 

Коронавирус