четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Македонија го прими првиот гол на ЕП 2020

Македонија го прими првиот гол на ЕП 2020

Македонските фудбалери вечерва играат против Австрија на ЕП 2020.

Во 18-тата минута примивме еден гол, со што резултатот стана 1:0.

Стрелец на голот беше Стефан Лајнер.

 

Коронавирус