вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Македонија домаќин на квалификациите за ЕП за фудбалерки до 17 години

Македонија домаќин на квалификациите за ЕП за фудбалерки до 17 години

Во периодот од 20 до 26 септември Македонија ќе биде домаќи на квалификацискиот турнир во фудбал за жени до 17 години. Во нашата група се најдоа уште и репрезентациите на Франција, Унгарија и Босна и Херцеговина.

-Очекуваме пред се добра и ангажирана игра на нашите репрезентативки со тоа, се разбира и добри резултати. Сакам да напоменам дека пред овој финален собир имавме подготовки во Дојран се со цел што подоборо и поподготвени да влеземе во овој квалификациски циклус. Се надевам на добра игра и на добри резултати, изјави селекторот на македонската репрезентација Тоше Нацев.

Сите натпревари од групата ќе се одиграат на ФФМ тренинг центарот „Петар Милошевски“ со следниот распоред:

20.09 – четврток

11.00 ч. Босна и Херцеговина – Унгарија

15.30 ч. Франција – Македонија

23.09 – недела

11.00 ч. Франција – Босна и Херцеговина

15.30 ч. Унгарија – Македонија

26.09 – среда

15.30 ч. Македонија – Босна и Херцеговина

15.30 ч. Унгарија – Франција.

Коронавирус