вторник, 28. март 2023. Вести денес: 116
home Фудбал

Македонија доколку ја помине Италија, гостин на Португалија и Роналдо

Македонија доколку ја помине Италија, гостин на Португалија и Роналдо

Веднаш по извлекувањето на полуфиналните парови за пласман на Светското првенство, циришката ждрепка ја одреди и проекцијата за евентуалното финале.

Ако македонската селекција го мине полуфиналето против Италија, ќе се соочи со победникот од дуелот меѓу Португалија и Турција и тоа на гостински терен.

Финале на баражот за пласман на Светското првенство:
Велс/Австрија – Шкотска/ Украина 
Русија/Полска – Шведска/Чешка 
Португалија/Турција – Италија/ Македонија 

Финалните натпревари од европскиот бараж се играат на 28 и 29 март 2022 година.

loading...