сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 95
home Фудбал

Македонија без Пандев, Несторовски и Елмас за историскиот меч со Грузија?

Македонија без Пандев, Несторовски и Елмас за историскиот меч со Грузија?

Де Лаурентис побара, властите во Италија размислуваат да го усвојат предлогот на првиот човек на Наполи – интернационалците да добијат забрана за излез од земјата, пишува Дриблинг.мк.

Ситуацијата со Ковид-19 пандемијата на Апенините е критична, вчера беа потврдени нови 16 079 заболени со вирусот а активни случаи има 169 302.

Поради ова властите во Италија размислуваат за ново затворање на државата, воведување на полициски час и карантин во одредени области. Се зависи од бројот на новозаразени. Сезоната во Серија А, засега не е ставена под знак прашалник, но можни се промени во распоредот и начинот на организација на самите натпревари.

Ова значи дека Елиф Елмас, кој се уште е позитивен на Ковид-19 и не игра за Наполи, Илија Несторовски од Удинезе како и Горан Пандев од Џенова нема да можат да и помогнат на Македонија во битката со Грузија во финалето од Лигата на нации, за пласман на следното Европско првенство, стои во текстот.

Целиот текст може да го прочитате на Дриблинг.

Коронавирус