вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 59
home Фудбал

Македонец ќе го менува Чалханоглу во Милан!?

Македонец ќе го менува Чалханоглу во Милан!?

Заминувањето на Чалханоглу во Интер остави голем простор во составот на Пиоли во однос на позицијата креативен плеј а според медиумите во Италија, Енис Барди е изборот на Малдини.

Македонскиот репрезентативец има договор со Леванте до крајот на следното лето и поради ова во моментов е достапен за сума околу 25 милиони евра.

Милан за Барди нуди 15 милиони евра плус бонуси,но засега Леванте бара 25 милиони евра плус 5 милиони евра во случај Милан да се пласира во Лигата на шампионите, или да стане првак во Италија.

Барди е трансфер цел на повеќе тимови од Европа, меѓу кои се Лидс, Виљареал и Валенсија.

Коронавирус