сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 85
home Фудбал

Мајсторски гол на Дибала за кој долго ќе се зборува (ВИДЕО)

Мајсторски гол на Дибала за кој долго ќе се зборува (ВИДЕО)

Пауло Дибала беше побрз од главниот судија и во надополнувањето од првото полувреме донесе предност за Јувентус во дуелот со Атлетико Мадрид.

Аргентинецот ја користи секоја прилика од Маурицио Сари и покажува дека игра во фантастична форма во последните неколку недели. Овојпат ја почести публиката во Торино со прекрасен слободен удар од „мртов агол“.

Коронавирус