недела, 5. јули 2020. Вести денес: 106
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Фудбал

Мајнц по хет-трикот на Вернер: Клоп, дали конечно можеш да го земеш кај тебе?

Мајнц по хет-трикот на Вернер: Клоп, дали конечно можеш да го земеш кај тебе?

Бундеслигашот Мајнц со хумор реагираше на поразот од Лајпциг (0:5) на вчерашниот дуел со Бундеслигата. Од петте примени гола, три се дело на Тимо Вернер. По ова Мајнц се сврте кон тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп.

– Клоп, дали конечно можеш да го собереш? – се вели во пораката на профилот на Твитер на Мајнц, кој одговори на објавата дека клубот треба да го мрази Вернер поради двата хет-трика во својата мрежа оваа сезоната.

Претходно постојано се пишуваше дека Ливерпул е сериозно заинтересиран за Вернер.

Клоп ја помина скоро целата своја кариера како фудбалер во Мајнц. Од 2001 до 2008 година, тој беше тренер на овој тим.

Парламентарни избори 2020