среда, 22. март 2023. Вести денес: 57
home Фудбал

Мајката на Роналдо го знае следниот тим на својот син

Мајката на Роналдо го знае следниот тим на својот син

Мајката на Кристијано Роналдо, Долорес Авеиро, додека ја прославуваше титулата на нејзиниот омилен клуб Спортинг Лисабон, на навивачи им порача дека уште ќе замине во Торино да разговара со нејзиниот син и да го убеди да се врати во редовите на португалскиот тим.

Познато е дека Роналдо е многу приврзан за мајка му, и тешко ќе му биде да ја одбие. Уште ако Јувентус не се пласира во Лигата на шампионите, сериозно би се отворила опцијата за враќање на Роналдо во неговиот матичен клуб.

„Утре одам во Торино да разговарам со него, и ќе го убедам во следната сезона да игра за Спортинг“ – им рече Долорес на навивачите.

loading...