петок, 16. април 2021. Вести денес: 39
home Фудбал

Маестрален гол на самиот крај од мечот: Барди му донесе триумф на Леванте (ВИДЕО)

Маестрален гол на самиот крај од мечот: Барди му донесе триумф на Леванте (ВИДЕО)

Со гол постигнат во самиот финиш, македонскиот репрезентативец Енис Барди му донесе победа на својот тим Леванте попладнево на гостински терен кај Гранада.

Леванте победи со 2:1, а покрај Леванте за гостите погоди и Рубен Рочина во 55. минута, додека стрелец на погодокот за домашниот тим беше Дарвин Мачис.

Со новите три бода Леванте има 23 бода по 17 кола и во моментов е на 11. место.

Гранада со 24 бода е на 9. место во очекување на другите средби од 17-та рунда во шпанската Примера.

Коронавирус