четврток, 30. март 2023. Вести денес: 136
home Фудбал

Маедонија не беше сама во Дуизбург, група македонски навивачи ја поздравија победата (ВИДЕО)

Маедонија не беше сама во Дуизбург, група македонски навивачи ја поздравија победата (ВИДЕО)

Група македонски навивачи ги пречекаа македонските фудбалери, кои денес со херојска игра прославија голема победа на гостувањето во Германија .

Фудбалските фанатици кои живеат во Дуизбург не пропуштија шанса да им дадат поддршка на нашите репрезентативци. Тие ги поздравија за одличниот резултат и со песна прославија во еден глас.