среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Фудбал

Мачката Кес ја даде прогнозата за денешниот меч на Македонија (видео)

Мачката Кес ја даде прогнозата за денешниот меч на Македонија (видео)

Мачката Кес која стана хит на почетокот на ова Европско првество со своит епрогнози на натпреварите на континенталното првенство, „типуваше“ и во пресрет на денешниот дуел меѓу Австрија и Македонија.

Кес тргна кон чинивчето со знамето на Македонија, па да се надеваме дека оваа нејзина прогноза ќе се оствари. Вчера Кес „погоди“ дека Белгија ќе ја победи Русија, а „прогнозираше“ дека дуелите меѓу Данска и Финска, односно Велс – Швајцарија ќе завршат нерешено.

Ајде Кес, погоди денеска за Македонија!

Коронавирус