сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Фудбал

Лукаку одбил да се врати во Челси иако му нуделе поголема плата од таа што ја добива во Интер

Лукаку одбил да се врати во Челси иако му нуделе поголема плата од таа што ја добива во Интер

Според италијанските медиуми, Ромелу Лукаку му кажал НЕ на Челси иако англискиот клуб му нудел подобри финансиски услови од тие што го има во Интер.

Лукаку е среќен во Интер, не е важно дали на друго место може да заработи повеќе, неговата желба е и во следната сезона да настапува за италијанскиот шампион.

Според „Газета дело Спорт“, Челси имал разговори со Лукаку и му понудиле да го вратат на Стемфорд Бриџ.

Но одговорот бил негативен, тој им рекол дека не сака да го напушти Интер без разлика што му нудат повеќе пари.

Челси е во потрага по елитен напаѓач, но засега тешко им оди таа мисија. Се обидоа да го добијат Халанд, не успеаа, неуспешен е и обидот за ангажман на Лукаку, ќе треба да се насочат кон следна цел.

Коронавирус