среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Лукаку го одбрани Мурињо од нападите

Лукаку го одбрани Мурињо од нападите
Жозе Мурињо доби поддршка пред тешките денови кои следат за него во напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку.
Моќната „деветка“ на тимот од „Олд Трафорд“ ја извади во преден план чесноста на својот португалски шеф во обид да го заштити од нападите за неуспешниот почеток на сезоната:
– Луѓето треба да го ценат тоа. Да има барем повеќе луѓе на овој свет, кои се искрени како него. Тој се бори за неговите играчи, автентичен е, тврди белгискиот репрезентативец, цитиран од медиумите на Островот.

Коронавирус