вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 109
home Фудбал

Лука Модриќ со семејството најде уникатен начин за празнична забава (ФОТО)

Лука Модриќ со семејството најде уникатен начин за празнична забава (ФОТО)

Асот на Реал Мадрид, Хрватот Лука Модриќ  покажа како ги користи божиќните празници со своето семејство.

Имено, Лука со сопругата Вања и децата е на краток одмор во Дубаи.

 

View this post on Instagram

 

Our new friends! ???? ❤️ #FamilyTrip #Holidays #Dubai ?

A post shared by Luka Modric (@lukamodric10) on

Семејството Модриќ наместо по луксузни продавници и хотели одлучиле одморот да го искористат за посета на големата зоолошка градина во Дубаи.

 

Коронавирус