четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 12
home Фудбал

Лука Модриќ на луксузен одмор- ќе се изненадите кога ќе видите кој му прави друштво на фудбалерот

Лука Модриќ на луксузен одмор- ќе се изненадите кога ќе видите кој му прави друштво на фудбалерот

Хрватската фудбалска ѕвезда Лука Модриќ е на заслужен одмор во Турција заедно со семејството.

Како што пишуваат турските медиуми тој својот мир сакал да го најде на туристичкото место Бодрум, но за жал тоа не се случило.

Минатогодишниот добитник на златната топка колку и да сакал да се скрие бил препознат од фановите кои сакале да се фотографираат со него и буквално го прогонувале.

На фотографијата која ја објави еден турски весник се гледа дека друштво на Модриќ му прават и Матео Ковачиќ и Дарио Срна со семејствата.

Тие инаку неколку лета претходно летуваат заедно, а ова е доказ дека одлично се вклопуваат.

Коронавирус