четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 75
home Фудбал

Луиз можеби ќе го пропушти почетокот на сезоната во Англија

Луиз можеби ќе го пропушти почетокот на сезоната во Англија

Дефанзивецот на Арсенал, Давид Луиз, може да биде надвор од фудбалските терени околу еден месец, информира „Телеграф“.

Според изворот, 33-годишниот Бразилец се здобил со повреда на вратот, поради што ќе го пропушти почетокот на сезоната 2020/21 во Премиер лигата.

Луиз се пресели во Арсенал летото 2019 година. Дефанзивецот помина 44 натпревари за тимот, постигна два гола и една асистенција. (MИА)

Локални избори 2021