среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Фудбал

Лудото славје на Фердинанд и Линекер по голот на Стерлинг

Лудото славје на Фердинанд и Линекер по голот на Стерлинг

Легендарните англиски репрезентативци Рио Фердинанд и Гери Линекер се стручни коментатори на „Би-Би-Си“ за ова Европско првенство.

Фердинанд и Линекер со многу емоции го следеа вчерашниот натпревар кој заврши со победа на „Гордиот Албион“. Двајцата збеснаа кога Стерлинг постигна гол за водство.

Коронавирус