сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 17
home Фудбал

Луда сцена од Бразил: „Опасни“ баби се закануваа со „колење“ од трибините (ВИДЕО)

Луда сцена од Бразил: „Опасни“ баби се закануваа со „колење“ од трибините (ВИДЕО)

Навивачите во Јужна Америка секогаш знаат да привлечат внимание со различни потези, а последниот од нив и не е баш најдобар, а доаѓа од трибините на бразилски Ботафаго.

Во текот на мечот се случија сериозни закани, па две баби се однесуваа срамни, откако една постара госпоѓа покажуваше среден прст, а другата се закани со „колење“.

На нив им се приклучи уште еден навивач од позадина, кој ги соблече панталоните и почна да се фаќа за меѓуножјето.

Коронавирус