понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Фудбал

Ловрен со порака до колегите кои се простија од репрезентацијата: Па доста веќе (ФОТО)

Ловрен со порака до колегите кои се простија од репрезентацијата: Па доста веќе (ФОТО)

Откако претходно збогум од националниот тим на Хрватска кажаа Ведран Чорлука и Марио Манџукиќ, денеска од националниот тим се збогува и Даниел Субашиќ, голманот на Монако.

Порака со благодарност до него испрати дефанзивецот на Ливерпул и репрезентацијата на Хрватска, Дејан Ловрен.

-Па доста веќе од опростувања од репрезентација. Дај јавете јавите се во исто време да направиме некоја заедничка фотографија, а не поединечно. Е мој „fu*king years“, не можам да опишам колку ми беше драго да играм со човек како тебе, кој секогаш е насмеан, позитивен и весел, а покај се тоа и одличен голман. Брату, ти благодарам за се, напиша Ловрен на Инстаграм.