вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 162
home Фудбал

Лошо ѝ се пишува на Шкендија: Тотенхем поведе по само четири минути (ВИДЕО)

Лошо ѝ се пишува на Шкендија: Тотенхем поведе по само четири минути (ВИДЕО)

Нецели пет минути издржа бедемот на Шкендија во вечерашната пресметка од 3. квалификациско коло против фаворизираниот Тотенхем, откако гостите од Лондон по само четири минути дојдоа до водство.

Стрелец на погодокот за „петлите“ беше Ерик Ламела, по една филигрантски прецизна акција, по што не му беше тешко да ја пласира топката во десниот агол на голманот Захов.

Коронавирус