понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 4
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Лош губитник со неспортски потег: Сари одби да се поздрави со Гвардиола по големиот пораз (ВИДЕО)

Лош губитник со неспортски потег: Сари одби да се поздрави со Гвардиола по големиот пораз (ВИДЕО)

Маурицио Сари по дебаклот од Манчестер сити од 6-0, веднаш по последниот свиреж на судијата Мајк Дин истрча во соблекувалната.

Тој не се поздрави со неговиот колега Пеп Гвардиола иако тоа е обичај во Премиерлигата.

Италијанецот можеше да го забележи менаџерот на Сити, бидејќи одеше кон него.

Спортската јавност овој потег негативно го оцени.

Коронавирус