сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 104
home Фудбал

Лорис: Не е време да бараме изговори

Лорис: Не е време да бараме изговори

Голманот на Тотенхем, Хуго Лорис, по дуелот со Лајпциг во првиот натпревар од 1/8 финалето на Лигата на шампионите (0:1), изјави дека не треба да се бараат оправдувања за поразот. Французинот беше прогласен за најдобар играч на средбата.

– Во последните 20 минути имавме многу посед на топка, нешто што не можевме да го постигнеме во првото полувреме. Лајпциг е многу добар тим, многу енергичен. Имаше некои ситуации во кои можевме да дејствуваме подобро. Ова не е време да се бараат изговори. Ние мора да се бориме до крај. Нема време да размислуваме премногу. Не сме задоволни од резултатот, но сега нема ништо што можеме да направиме. Ајде да создадеме друга приказна, како што направивме минатата сезона, изјави Лорис.

Тотенхем на овој меч играше драстично ослабен во нападот без повредените Кејн, Сон и Сисоко.

Коронавирус