петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 25
home Фудбал

Лопетеги: За да го победиме Вулверхемптон, ќе треба да одиграме одличен натпревар

Лопетеги: За да го победиме Вулверхемптон, ќе треба да одиграме одличен натпревар

Тренерот на Севиља, Хулен Лопетеги, ги сподели своите очекувања за четвртфиналниот натпревар од Лигата на Европа против Вувлерхемптон.

– Сосема е очигледно дека за да победиме ќе треба да одиграме одличен натпревар. Треба да се фокусирате на нашата игра и да користиме свои адути. Противникот е многу сериозен. Натпреварот, верувам, ќе излезе како рамноправен и крајно тежок. Ние сме подготвени за таков развој на настаните. Форматот на Лигата на Европа малку се смени, но мора да одговориме на истите прашања како во текот на целата сезона. Треба да ги покажете максималните можности, истакна Лопетеги.

Натпреварот ќе се одржи во Дуизбург, вечер со почеток во 21 часот. (МИА)