недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 63
home Фудбал

Љубовта кон омилениот клуб може сè: Го казниле да не оди на трибините, тој си изнајми кран (ФОТО)

Љубовта кон омилениот клуб може сè: Го казниле да не оди на трибините, тој си изнајми кран (ФОТО)

Добил 12 месеци суспензија од фудбалските стадиони, но тоа не било доволно за да го одвојат од својот сакан клуб. Фан на Денизлиспор изнајмил кран за го гледа натпреварот во кој неговиот клуб славеше со 5:0 против Газинтепспор.

Иако, тој успеа да ги заобиколи правилата и да го гледа својот клуб, сепак на крајот беше спуштен од полицијата на сила.

Денизлиспор е на три бода над опасната зона за испаѓање во третата лига.