среда, 22. март 2023. Вести денес: 64
home Фудбал

Ливерпул за прв пат во историјата ги загуби сите три гостински натпревари од групната фаза во ЛШ

Ливерпул за прв пат во историјата ги загуби сите три гостински натпревари од групната фаза во ЛШ

ПСЖ го победи Ливерпул синоќа во натпревар од петтиот круг од групната фаза на Лигата на шампионите. Овој пораз беше трет за англискиот тим на гостински терен.

Така Ливерпул за прв пат во историјата ги загуби сите три натпревари од групната фаза одиграни на теренот на противникот.

Претходно „црвените“ беа поразени од Црвена ѕвезда (2:0) и од Наполи (1:0).

И покрај трите порази, Ливерпул има шанса со победа над Наполи во последното коло да ја помине групата.

МИА

loading...