сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 80
home Фудбал

Ливерпул во Германија најде замена за Ловрен

Ливерпул во Германија најде замена за Ловрен

Премиерлигашот Ливерпул бара замена за дефанзивецот Дејан Ловрен, кој се пресели во Зенит.

Според „Билд“, англискиот клуб размислува да го купи Озан Кабак од Шалке. Износот на трансферот може да биде околу 35 милиони евра.

Оваа сезона Кабак има одиграно на 26 натпревари, постигна три гола и направи една асистенција. (МИА)

Коронавирус