недела, 5. декември 2021. Вести денес: 74
home Фудбал

Ливерпул сепак ќе му ја зголеми платата на Салах

Ливерпул сепак ќе му ја зголеми платата на Салах

Египетскиот фудбалер Мохамед Салах продолжува со одличните партии во дресот на Ливерпул и моментално е најдобриот играч на тимот од Енфилд.

Управата на Ливерпул е подготвена да го прифати барањето на Салах од половина милион евра неделна плата.

Бидејќи следната сезона ќе влезат во ризик да го загубат бесплатно или за мала отштета, челниците му понудиле 400.000 фунти неделна плата. Тоа би биле примања од околу 21 милион евра годишно, што ќе биде и повеќе од задоволително.

Салах оваа сезона ја започна фуриозно, на 11 натпревари постигна 12 гола и запиша четири асистенции.

Коронавирус