четврток, 5. август 2021. Вести денес: 169
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Фудбал

Ливерпул не победи на домашен терен, за прв пат од јануари 2019 година

Ливерпул не победи на домашен терен, за прв пат од јануари 2019 година

Новиот шампион на Англија, тимот на Ливерпул, попладнево одигра нерешено со Барнли 1:1 на свој терен во натпревар од 35. премиерлигашко коло. Средбата се одржа на стадионот „Енфилд“. Ливерпул остана без трите бода на свој терен, за прв пат по јануари 2019 година.

Домаќините го отворија резултатот во 34. минута преку Ендру Робертс, Барнли изедначи со голот на Џеј Родригез.

Ливерпул со 93 бода е убедливо прв на табелата, Барнли е деветти со 50 бода.

Коронавирус