петок, 27. мај 2022. Вести денес: 106
home Фудбал

Ливерпул најде замена за Ван Дајк

Ливерпул најде замена за Ван Дајк

Дефанзивецот на Шалке, Озан Кабак, ќе се пресели во Ливерпул во зимскиот преоден рок, пренесува „Sport Media Set“.

Според изворот, раководството на англискиот шампион бара замена за Вирџил ван Дијк, кој ги повреди лигаментите на коленото и ќе паузира долго време. За 20-годишен Турчин, Британците се подготвени да платат 30 милиони евра.

Оваа сезона во Бундеслигата, Кабак одигра два натпревара. (МИА)

Коронавирус